To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Ralph Waldo Emerson

Trening uważności

Co to jest trening uważności mindfulness?

Praktyka obserwacji swoich myśli, odczuć, emocji bez krytyki, to właśnie trening uważności. Ćwiczenia te bazują na terapii poznawczej opartej na obserwacji oddechu. Świadome oddychanie umożliwia zauważenie tego, co dzieje się w chwili obecnej – wokół nas (dźwięki, zapachy) ale też w nas – w naszym ciele, myślach i emocjach.  

Co daje praktyka mindfulness - trening uważności?

  • Mindfulness trening jest jedną z metod radzenia sobie ze stresem i napięciem. Wpływa na zmniejszenie poziomu lęku i drażliwości, przez co pozwala osiągnąć równowagę emocjonalną i polepsza umiejętność uspokajania siebie.
  • Trening uważności mindfulness stosuje się również jaką praktykę koncentracji uwagi.
  • Dzięki praktyce uważności można skuteczniej walczyć z chronicznym bólem, poprawić działanie układu odpornościowego oraz wspierać walkę z uzależnieniem.
  • Liczne badania pokazują, że treningowi uważności zawdzięczamy również obniżenie wskaźników długotrwałego stresu, w tym walkę z nadciśnieniem.
  • Trening mindfulness to forma rozwoju osobistego. Poprzez bycie obecnym, w teraźniejszości, jesteśmy bardziej świadomi siebie oraz możemy doświadczać pełni życia.
  • Mindfulness to również inteligencja emocjonalna. Poprzez regularną praktykę uważności bardziej angażujemy się w to, co dzieje się w chwili obecnej, lepiej rozumiemy siebie i innych, sprawniej zarządzamy emocjami oraz relacjami z innymi ludźmi.

Zespół Manufaktury Zmiany

Prowadzimy na Śląsku profesjonalną pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię par, małżeństw oraz rodzin. Jaworzno, Imielin, Mysłowice – to miasta, w których mamy swoje oddziały. Dzięki umiejscowieniu naszych gabinetów, docieramy do pacjentów z miasta Katowice i okolic. Z naszych usług psychologicznych i psychoterapeutycznych korzystają mieszkańcy takich miast jak Sosnowiec, Chrzanów, Lędziny czy Chełm Śląski. Mamy również pacjentów z okolic miast Libiąż, Chełmek czy Bieruń.

Umów wizytę lub skontaktuj się z nami >>

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69 oraz ul. Farna 6

Mysłowice, ul. Wojska Polskiego 3/1 (parter)

Imielin, ul. Hallera 39 (parter)

Polityka prywatności

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.