To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Ralph Waldo Emerson

Psychoterapia grupowa dla młodzieży

Trwają zapisy do grupy terapeutycznej dla młodzieży. Spotkania rozpoczną się w semestrze letnim 2024. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

Grupa terapeutyczna – dla kogo?

Grupa terapeutyczna skierowana jest dla osób, które chcą lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje, zachowanie i przyczyny towarzyszących im trudności. W trakcie terapii grupowej nastolatek może również poprawić umiejętności budowania relacji z innymi osobami.  Są skierowane również dla nastolatków, które przeżywają poczucie osamotnienia.

Grupa skierowana jest do nastolatków od 12 roku życia.

Terapia grupowa – czas trwania i miejsce

Psychoterapia grupowa dla nastolatków w Jaworznie będzie odbywać się w semestrze letnim aż do czerwca 2024 roku. Grupa ruszy w momencie zebrania się wymagającej liczby uczestników (minimum 6 osób). 

Miejsce

Terapia grupowa jak i wstępne spotkanie rodziców z dzieckiem i psychoterapeutą będą odbywać się w naszej placówce w Jaworznie, Manufaktura Zmiany, al. Piłsudskiego 31/69 (IV piętro).

Koszt udziału w grupie

Po przejściu wstępnych konsultacji psychologicznych i kwalifikacji do grupy koszt za jedno spotkanie wynosi 150 zł. Deklaracja udziału wiąże się z płatnością całej kwoty bez względu na obecność na sesjach. W szczególnych przypadkach występuje możliwość płatności w ratach. Indywidualne konsultacje to moment, żeby to ustalić z psychologiem.

Jak zapisać się na psychoterapię grupową?

Aby się zapisać do grupy terapeutycznej i na konsultację kwalifikacyjną można:

  • Zadzwonić pod nasz numer telefonu: +48 608 677 008;

  • Wysłać emaila: kontakt@manufakturazmiany.pl

Wszelkich informacji udzielamy również poprzez te formy kontaktu.

Liczba miejsc jest ograniczona. Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób. 

Jak wygląda proces terapeutyczny i zapisy?

Warunkiem przystąpienia do grupy jest udział oraz przejście kwalifikacji. Kwalifikacja to jedno lub dwa spotkania, podczas których psycholog spotyka się z opiekunami i z dzieckiem. Obecność rodziców/ opiekunów jest wymagana. Koszt jednego spotkania to 180 zł.

Ile osób liczy grupa?

Warunkiem uruchomienia grupy, jest zebranie się minimum 6 uczestników. Maksymalna liczba uczestników w grupie to 10 osób.

Co daje uczestnictwo w grupie terapeutycznej?

Relacje społeczne i samoocena

Wyróżniamy kilka form psychoterapii. W odróżnieniu od terapii indywidualnej czy rodzinnej grupy terapeutyczne dzieci i młodzieży dają szansę poznać nowe osoby. W okresie dojrzewania możliwość nawiązania kontaktów z osobami w swoim wieku jest kluczowym aspektem budowania kompetencji interpersonalnych, z których nastolatkowi będą czerpać będąc osobami dorosłymi. Celem terapii często jest poprawa swoich relacji z innymi ludźmi. Dobre kontakty z rówieśnikami wpływają też pozytywnie na samoocenę.

 

Lepsze rozumienie siebie i rozwój osobisty

Możliwość rozmowy z osobami, które przeżywają podobne trudności działa normalizująco i terapeutycznie. Grupy terapeutyczne to niejako też grupy wsparcia. Opracowywanie swoich tematów w grupie, ale również słuchanie innych pozwala na lepsze zrozumienie siebie.

Młodzi ludzie (przy wsparciu psychoterapeuty) udzielają sobie informacji zwrotnych, co daje możliwość przyjrzenia się sobie w oczach innych. Zwiększa to samoświadomość i sprzyja poprawie funkcjonowania społecznego.

Wyleczenie uporczywych objawów

Wielu rodziców zastanawia się również, jak pomóc swojemu dziecku w przypadku wielu zaburzeń psychicznych jak np. zaburzenia lękowe, zaburzeń osobowości, zaburzeń nastroju. Psychoedukacja pozwala lepiej poznać dane zagadnienia, trudności, z którymi boryka się dana osoba, przez co może sobie lepiej z nimi radzić. Korzyścią płynącą z psychoterapii grupowej jest wyleczenie lub złagodzenie objawów. Psychoterapia w podejściu psychodynamicznym pozwala również dotrzeć do trudnych emocji, przepracować je, zrozumieć i lepiej sobie z nimi radzić.

Grupa zamknięta dla nastolatków w Jaworznie

Grupy psychoterapeutyczne dzielimy na otwarte (skład może się zmieniać co spotkanie), półotwarte (odejście jednej osoby oznacza przyjęcie kolejnej) oraz zamknięte (skład osobowy członków grupy się nie zmienia). Terapia grupowa dla młodzieży w Jaworznie ma charakter grupy terapeutycznej zamkniętej. Oznacza to, że w procesie terapeutycznym przez wszystkie spotkania grupy skład grupy się nie zmienia. Nie będę dołączać nowi uczestnicy. Daje to większe poczucie bezpieczeństwa dla młodych ludzi.

Czy jest możliwość dołączenia do grupy w trakcie jej trwania?

Terapia grupowa dla młodzieży w Jaworznie ma charakter zamknięty. Sesje grupowe odbywają się cały czas w tym samym składzie. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu +48 608-677-008 oraz poprzez adres emailowy: kontakt@manufakturazmiany.pl

Psychoterapeuci prowadzący psychoterapia grupowa dla młodzieży

mgr Klaudia Polit – Zięba 

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w akredytowanym przez EAGT Instytucie Gestalt w Krakowie. Ukończyła psychologię (ze specjalnością kliniczną oraz zdrowia i jakości życia) na Uniwersytecie Śląskim. W trakcie uzyskiwania dyplomu z zakresu przygotowania pedagogicznego dla psychologów.

Praktykę zawodową zdobywała pracując w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz prywatnym centrum medycznym. Odbyłam praktyki  i wolontariat w Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie oraz świetlicach socjoterapeutycznych dla dzieci nastolatków i młodzieży. Różnorodność zatrudnienia pozwoliła je zdobyć szerokie doświadczenie z zakresu pracy z osobami doznającymi przemocy i znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Pracowała również z problematyką z  zakresu zaburzeń nastroju, lękowych oraz rozwoju psychicznego. Duża część mojej praktyki zawodowej skupiona była na pracy z dziećmi i ich rodzicami.

mgr Magdalena Wolak 

psycholog (studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach), psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym (w trakcie ostatniego roku całościowego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym), akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyła również studia podyplomowe nadające kwalifikacje przygotowania pedagogicznego w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała – np. w Domu Dziecka „Tęcza” w Katowicach oraz na Oddziale Psychosomatyki  i Psychiatrii w ZOZ w Oświęcimiu. Nieprzerwanie od 2016 roku pracuje na stanowisku psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oświęcimiu i Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Oświęcimiu. Ukończyła liczne szkolenia (np. „Zachowania agresywne – warsztat i narzędzia do pracy z dziećmi i ich rodzicami”, “Kompetencje wychowawcze przyszłości – edukacja alternatywna i doskonalenie zawodowe”,  „Metoda Talking Teens” /UK, Bradford/, „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym” – etap I i II, „Mutyzm wybiórczy jako nowe wyzwanie diagnostyczno-terapeutyczne”) oraz szkolenia nadające uprawnienia diagnostyczne.

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69 oraz ul. Farna 6

Mysłowice, ul. Wojska Polskiego 3/1 (parter)

Imielin, ul. Hallera 39 (parter)

Polityka prywatności

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.