To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Ralph Waldo Emerson

Konsultacja wychowawcza

Konsultacje wychowawcze to spotkania rodziców/ opiekunów dziecka z psychologiem lub terapeutą bez udziału dziecka.

Nikt nie jest „bezludną wyspą” – zarówno w rodzinie jak i poza nią. Dziecko wpływa na zachowania innych członków rodziny i inni członkowie rodziny wpływają na dziecko. Podobnie jest z innymi systemami – np. rówieśnikami, przedszkolem czy szkołą.  Efektywna pomoc dziecku to rozumienie nie tylko kwestii indywidualnych, ale również wpływu otoczenia. Dlatego w naszych gabinetach na Śląsku staramy się podchodzić do problemów szeroko i kompleksowo.

Zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rozwoju dziecka, z kontekstem trudności oraz z perspektywą każdego z rodziców/opiekunów, umożliwia zaplanowanie najbardziej odpowiedniej formy pomocy. Może to być praca indywidualna z dzieckiem, czasami nasza poradnia psychologiczna proponuje pracę z całym systemem rodzinnym lub konsultacje wychowawcze dla rodziców. Nasz gabinet psychologiczny umożliwia wsparcie w każdym z tych działań.

Konsultacje wychowawcze dla rodziców

Konsultacja wychowawcza umożliwia zbadanie wraz z rodzicami/opiekunami, czy i jakie występują trudności wychowawcze. Dzięki wspólnej pracy z psychologiem/ psychoterapeutą można dostosować metody wychowawcze do potrzeb rozwojowych dziecka, ale również do potrzeb rodziców.

Zachęcamy do skorzystania z konsultacji wychowawczych jeżeli np.:

  • Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu trudnej sytuacji rodzicielskiej lub potrzebujesz porady wychowawczej;
  • Martwisz się zachowaniami dziecka, zauważyłeś/-aś coś niepokojącego w i nie jesteś pewny/-a, czy i co z tym zrobić, jak mu najlepiej pomóc;
  • Odczuwasz lęk dotyczący swojego dziecka, który utrudnia funkcjonowanie;
  • W życiu Twoim lub dziecka nadeszła lub nadchodzi zmiana, do której czujesz, że warto się przygotować (np. rozwód, przeprowadzka, rozpoczęcie lub zmiana szkoły, śmierć, przewlekła choroba, utrata).

Czasami dla dziecka rozwiązanie trudnej sytuacji może nadejść ze strony rodzica/ rodziców lub opiekunów. Dlatego często wystarczy praca z samym systemem rodzicielskim.

Spotkania są objęte całkowitą tajemnicą (zarówno treść jak i fakt jej odbywania).

Umów wizytę lub skontaktuj się z nami >>

Zespół Manufaktury Zmiany

Prowadzimy na Śląsku profesjonalną pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię par, małżeństw oraz rodzin. Jaworzno, Imielin, Mysłowice – to miasta, w których mamy swoje oddziały. Dzięki umiejscowieniu naszych gabinetów, docieramy do pacjentów z miasta Katowice i okolic. Z naszych usług psychologicznych i psychoterapeutycznych korzystają mieszkańcy takich miast jak Sosnowiec, Chrzanów, Lędziny czy Chełm Śląski. Mamy również pacjentów z okolic miast Libiąż, Chełmek czy Bieruń.

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69 oraz ul. Farna 6

Mysłowice, ul. Wojska Polskiego 3/1 (parter)

Imielin, ul. Hallera 39 (parter)

Polityka prywatności

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.