To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Ralph Waldo Emerson

Coaching

Co to jest coaching?

Można spotkać wiele definicji coachingu. To, co jest wspólne dla nich to traktowanie coachingu jako procesu, którego celem jest wspieranie i wzmacnianie w osiąganiu zamierzonych rezultatów jak np.  budowanie zdrowych nawyków, osiąganiu maksymalizacji zawodowego życia. W profesjonalnym coachingu uczysz się wykorzystywania swoich naturalnych umiejętności. Coaching indywidualny to wykorzystanie osobistego potencjału w podejmowaniu decyzji i działań.  Coaching to rozwój osobisty.

Metody stosowane w coachingu

Do roli coacha należy prowadzenie sesji i rozmowy w taki sposób, aby ułatwić wprowadzanie zmian. W tym kreatywnym procesie stosuje się różne narzędzia i metody coachingu. Głównym narzędziem jest rozmowa i umiejętne zadawanie pytań. Udzielanie odpowiedzi pomaga zmienić perspektywę, co pozwala podejmować inne decyzje i zaplanować nowe, inne niż do tej pory działania. W efekcie pozwala to zmienić nawyki.

Czym jest coaching?

Coaching rozumiany jest jako cykl spotkań w odstępach co 2 – 4 tygodnie. Liczba sesji uzależniona jest od planowanej zmiany. Zazwyczaj rekomendowana liczba sesji coachingowych to od 5 do 9 spotkań. Cały proces trwa około sześciu miesięcy. Pojedyncza sesja trwa od 90 do 120 minut.

Zespół Manufaktury Zmiany

Prowadzimy na Śląsku profesjonalną pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię par, małżeństw oraz rodzin. Jaworzno, Imielin, Mysłowice – to miasta, w których mamy swoje oddziały. Dzięki umiejscowieniu naszych gabinetów, docieramy do pacjentów z miasta Katowice i okolic. Z naszych usług psychologicznych i psychoterapeutycznych korzystają mieszkańcy takich miast jak Sosnowiec, Chrzanów, Lędziny czy Chełm Śląski. Mamy również pacjentów z okolic miast Libiąż, Chełmek czy Bieruń.

Umów wizytę lub skontaktuj się z nami >>

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69 oraz ul. Farna 6

Mysłowice, ul. Wojska Polskiego 3/1 (parter)

Imielin, ul. Hallera 39 (parter)

Polityka prywatności

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.