To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Ralph Waldo Emerson

Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy ocenia rozwój dziecka i sposób funkcjonowania. Warto zgłosić się do psychologa dziecięcego, jeżeli niepokoi nas zachowanie dziecka – lęki, problemy ze snem, z sypianiem bez rodziców, z jedzeniem, adaptacją do grup rówieśniczych, w kontaktach z rodzeństwem, w emocjach dziecka (np. nagłe wybuchy złości, nadmierna płaczliwość), moczeniem, z trudnością w przystosowaniu się do nowej sytuacji (np. śmierć kogoś w rodzinie, rozwód) czy wątpliwościami dotyczącymi prawidłowości rozwoju dziecka. Często spotyka się też zaburzenia psychosomatyczne – dolegliwości fizyczne dziecka (ból brzucha, głowy, problemy gastryczne), które mają podłoże emocjonalne.

Dobry psycholog dla dzieci może być pomocny nie tylko w sytuacji, kiedy zauważa się jakiś problem lub trudność. Dziecięcy psycholog udziela również poradnictwa w zakresie doboru odpowiednich do wieku zabawek i zabawliteratury dla dziecka i dla rodzica, czy wyboru zajęć wspomagających rozwój.

Dziecięcy psycholog

 

Na pierwsze spotkanie zapraszamy samych rodziców lub opiekunów dziecka. Podczas konsultacji odbywa się szczegółowy wywiad dotyczący rozwoju dziecka oraz trudności, które się pojawiają.  W przypadku starszych dzieci (nastolatkowie) na pierwsze spotkanie są zapraszani rodzice/ opiekunowie razem z dzieckiem.

Dziecko spotyka się samo z psychologiem dziecięcym najczęściej na drugim lub trzecim spotkaniu. Czasami konieczna jest obecność opiekuna podczas konsultacji – w zależności od wieku dziecka i jego możliwości.

Podczas pracy z dzieckiem psycholog dla dzieci ocenia kompetencje społeczne, zachowanie, sposób zabawy, więź z rodzicem, koncentrację uwagi, mowę, komunikację czy sprawność fizyczną. Nasz gabinet psychologa dziecięcego jest wyposażony w odpowiednie narzędzia niezbędne do pracy z dziećmi. Badanie ma najczęściej formę rozmowy i zabawy. Korzystamy z różnych technik – rysunku, gier, klocków, zabawa pacynkami. Polecany psycholog dziecięcy dobiera metodę pracy indywidualnie do dziecka – jego wieku, preferencji i potrzeb.

Po kilku spotkaniach z dzieckiem odbywa się kolejne, finalne spotkanie z rodzicami, podczas którego psycholog dziecięcy dzieli się hipotezami, wnioskami i zaleceniami, co do dalszych działań. Czasami spotkania kończą się udzieleniem wskazań odnośnie zgłaszanych trudności lub skierowaniem do innego specjalisty (np. do pediatry). Czasami są wstępem do dalszej pracy –  z samymi rodzicami (konsultacje wychowawcze), z całą rodziną (terapia rodzin). Psycholog może równie zaproponować terapię dzieci (kontynuowanie indywidualnej pracy z dzieckiem). Więcej o terapii dzieci można przeczytać w zakładce „Psychoterapia dzieci i młodzieży”>>

Spotkania są objęte całkowitą tajemnicą (zarówno treść jak i fakt jej odbywania).

Umów wizytę lub skontaktuj się z nami >>

Zespół Manufaktury Zmiany

Prowadzimy na Śląsku profesjonalną pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię par, małżeństw oraz rodzin. Jaworzno, Imielin, Mysłowice – to miasta, w których mamy swoje oddziały. Dzięki umiejscowieniu naszych gabinetów, docieramy do pacjentów z miasta Katowice i okolic. Z naszych usług psychologicznych i psychoterapeutycznych korzystają mieszkańcy takich miast jak Sosnowiec, Chrzanów, Lędziny czy Chełm Śląski. Mamy również pacjentów z okolic miast Libiąż, Chełmek czy Bieruń.

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69 oraz ul. Farna 6

Mysłowice, ul. Wojska Polskiego 3/1 (parter)

Imielin, ul. Hallera 39 (parter)

Polityka prywatności

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.