To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Ralph Waldo Emerson

Psychoterapia rodzin

Psychoterapia rodzin jest skierowana do rodzin, które borykają się z zaburzeniami zachowania u jednego lub kilku członków rodziny – np. z zachowaniami opozycyjno – buntowniczymi, zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia), spectrum schizofrenii, uzależnieniami, zaburzeniami osobowości, nerwicami czy depresją.

Mogą to być również problemy natury emocjonalnej takie jak wybuchy złości, depresyjność czy wycofanie. Terapia rodzinna jest bardzo często zalecana w przypadku problemów z funkcjonowaniem dzieci i młodzieży. Częstą bezpośrednią przyczyną pracy z całą rodziną są również problemy w szkole lub trudności wychowawcze.

Terapeuta rodzinny bardzo często pracuje też z sytuacją konfliktu towarzyszącemu członkom rodziny. Konflikt może być międzypokoleniowy (rodzice – dziecko), ale może też występować pomiędzy innymi osobami włączonymi w system rodzinny – rodzeństwo, dziadkowie – wnuki.

Terapia rodzin jest również skierowana do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej – np. w żałobie, przy rozstaniu czy rozłące.

Terapia rodzinna

Podczas terapii rodzinnej przyglądamy się, w jaki sposób problemy wpływają na każdego członka rodziny oraz sprawdzamy, czy określone zaburzenia i konflikty mają swoje źródło w relacji rodzinnej. Dodatkowym atutem terapii rodzin jest wsparcie rodziny, które odgrywa znaczącą rolę w procesie leczenia. Wierzymy, że oddziaływanie na całą rodzinę może mieć ogromne znaczenie w rozwiązywaniu problemów i trudności.

Jedną z najistotniejszych korzyści psychoterapii rodzinnej jest zapewnienie wsparcia i pomocy nie tylko osobie dotkniętej objawami, ale całej rodzinie. W efekcie zmienia się funkcjonowanie całego systemu rodzinnego.

Psychoterapia rodzin

Terapie rodzinne odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w miesiącuW pierwszym spotkaniu biorą udział najczęściej wszyscy członkowie rodziny zamieszkujący razem, bądź osoby zaangażowane w daną trudność/ problem. Skład osobowy terapii rodziny jest dobierany indywidualnie, mając na uwadze przede wszystkim dobro klienta i zgłaszany problem. Może się zmieniać w toku całego procesu.

Terapia dla rodzin jest prowadzona przez dwóch terapeutów (tzw. koterapia rodzin). Sesje terapeutyczne trwają około od 1,5 do 2 godzin. Po godzinnej sesji następuję kilkunastuminutowa przerwa, kiedy cała rodzina wychodzi do poczekalni, a następnie wraca na podsumowanie.

Warunkiem rozpoczęcia terapii jest motywacja wszystkich jej członków do pracy i zmiany. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Psychoterapia rodzinna trwa zwykle od 6 miesięcy do około dwóch lat.

Psychoterapia jest objęta całkowitą tajemnicą (zarówno treść jak i fakt jej odbywania).

Zespół Manufaktury Zmiany

Prowadzimy na Śląsku profesjonalną pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię par, małżeństw oraz rodzin. Jaworzno, Imielin, Mysłowice – to miasta, w których mamy swoje oddziały. Dzięki umiejscowieniu naszych gabinetów, docieramy do pacjentów z miasta Katowice i okolic. Z naszych usług psychologicznych i psychoterapeutycznych korzystają mieszkańcy takich miast jak Sosnowiec, Chrzanów, Lędziny czy Chełm Śląski. Mamy również pacjentów z okolic miast Libiąż, Chełmek czy Bieruń.

Jeśli nie jesteś pewny/-a jakiego rodzaju terapii potrzebujesz Ty lub członek Twojej rodziny umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami >> 

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69 oraz ul. Farna 6

Mysłowice, ul. Wojska Polskiego 3/1 (parter)

Imielin, ul. Hallera 39 (parter)

Polityka prywatności

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.