To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Ralph Waldo Emerson

Psychoterapia par i małżeństw

Psychoterapia par jest skierowana do par i małżeństw, które znajdują się w konflikcie lub kryzysie, doświadczają trudności we wzajemnej komunikacji, rozumieniu siebie, w emocjach względem partnera/-ki – zazdrości, złości, wrogości, smutku czy poczuciu opuszczenia. Bardzo często obszar pracy dotyczy różnic w temacie wychowywania dzieci czy różnic w potrzebach seksualnych. Terapia małżeńska i par jest również adresowana do klientów/ pacjentów mierzącymi się z problemami z płodnością czy z trudnościami związanymi z przyjściem na świat dziecka lub jego usamodzielnianiu się.

Nierzadko terapia dla par staje się jedynym i lub ostatnim narzędziem umożliwiającym uratowanie związku.

Psychoterapia par

Terapia małżeńska/ pary to praca nad relacją. Psycholog dla par pomaga przyjrzeć się trudnością, które pojawiają się w codziennym życiu i które wpływają na wzajemne funkcjonowanie. Psycholog małżeński (par) wspiera w dostrzeżeniu, co dzieje się w związku w trudnych chwilach, co utrudnia komunikację i co wpływa na problemy małżeńskie/ pary.

W naszej pracy dbamy o to, aby każdy z partnerów miał możliwość zaprezentowania swojego spojrzenia na daną sytuację, wyrażenia swojego zdania i potrzeb. Terapia małżeństw i par zakłada równy udział każdego z partnerów w budowaniu relacji.

Terapia małżeństw i par

Terapie dla małżeństw i par są prowadzone przez jednego lub dwóch terapeutów. Czas trwania sesji jedna godzina, po której następuję kilkunastuminutowa przerwa, a następnie podsumowanie. Terapia małżeńska/ par trwa zwykle od 6 miesięcy do około dwóch lat. Spotkania odbywają się średnio raz na dwa tygodnie.

Przed rozpoczęciem terapii odbywamy kilka konsultacji wstępnych, podczas których rozpoznajemy sytuację klientów (diagnoza), badamy chęć współpracy obojga partnerów, ich oczekiwania i motywację do zmiany. Warunkiem  rozpoczęcia terapii par jest dobrowolna zgoda obu stron, chęć pracy nad związkiem oraz zbieżne cele. Psychoterapeuta małżeński (par) pomaga w określeniu wspólnego celu terapii.  Najczęściej jest to:

  • pomoc w budowaniu większej bliskości i bycia razem,
  • konstruktywne rozwiązywanie konfliktów,
  • poprawa wzajemnej komunikacji, w tym praca nad wyrażaniem uczuć,
  • określenie wzajemnych oczekiwań i potrzeb partnerów, zasad funkcjonowania związku i wspólnego życia oraz pełnienia ról,
  • pomoc w spojrzeniu na siebie z perspektywy drugiej strony, w zrozumieniu uczuć i potrzeb partnera.

Psychoterapia jest objęta całkowitą tajemnicą (zarówno treść jak i fakt jej odbywania).

Psychoterapia par - podejście kompleksowe

Nasza poradnia małżeńska stara się podchodzić do zgłaszanych problemów i trudności kompleksowo. Czasami jeden z partnerów znajduje się w kryzysie i potrzebuje indywidualnego wsparcia. Wtedy jest proponowana terapia indywidualna, interwencja kryzysowa lub inna forma pomocy psychologicznej dla jednego lub obu partnerów. Dodatkowe lub alternatywne formy pomocy są proponowane przez psychoterapeutę podczas wstępnych konsultacji lub w trakcie trwania terapii par i małżeństw.

Zespół Manufaktury Zmiany

Prowadzimy na Śląsku profesjonalną pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię par, małżeństw oraz rodzin. Jaworzno, Imielin, Mysłowice – to miasta, w których mamy swoje oddziały. Dzięki umiejscowieniu naszych gabinetów, docieramy do pacjentów z miasta Katowice i okolic. Z naszych usług psychologicznych i psychoterapeutycznych korzystają mieszkańcy takich miast jak Sosnowiec, Chrzanów, Lędziny czy Chełm Śląski. Mamy również pacjentów z okolic miast Libiąż, Chełmek czy Bieruń.

Umów się na konsultację lub skontaktuj się z nami >>

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69 

Mysłowice, ul. Wyspiańskiego 19 (przychodnia „Czwórka”)

Imielin, ul. św. Brata Alberta 8a

Polityka prywatności

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.