Roksana Walkiewicz

Jestem psychologiem ze specjalnością z psychologii klinicznej, psychoterapeuta w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Ukończyłam również roczne szkolenie z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie. Jestem certyfikowanym coachem na poziomie ACC oraz mediatorem rodzinnym.
Miałam szczęście towarzyszyć człowiekowi, na wszystkich etapach jego rozwoju. Zdobyte doświadczenie, jest moim wielkim zasobem.
Swoje doświadczenie praktyczne zdobyłam w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaworznie oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jaworznie. Pracowałam w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie, gdzie prowadziłam wsparcie i poradnictwo dla dzieci i młodzieży z różnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z Zespołem Aspergera i Autyzmem. Pomocą objęci byli również rodzice i opiekunowie. Doświadczenie z dziećmi i młodzieżą zdobyłam też w Szkole Podstawowej Nr 2 w Imielinie. Pracuję również z najmłodszymi dziećmi, w Żłobku Zielone Wzgórze w Jaworznie, gdzie od 2017 roku, mam okazję obserwować i wspierać ich harmonijny rozwój. Mojej uwadze nie umknął również rozwój dzieci na poziomie przedszkolnym – współpracowałam z Gumisiowym Przedszkolem w Mysłowicach. Praktyczne umiejętności zdobyłam również podczas sesji coachingowych i sesji mentorskich w czasie certyfikacji z zakresu coachingu oraz podczas intensywnego szkolenia w szkole psychoterapii.
Każdy człowiek jest inny, dlatego też wspólnie z klientem szyjemy na miarę, sposób oddziaływań terapeutycznych, opierając się na wiedzy popartej dowodami naukowymi.
W swojej pracy kieruje się kodeksem etycznym psychologa. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz z dziećmi od 7 roku życia, z uwzględnieniem środowiska rodzinnego.