Gabinet w Imielinie

Psycholog Imielin

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju w Imielinie

Zapraszamy do gabinetu psychoterapii i rozwoju w Imielinie, gdzie oferujemy konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię osób indywidualnych (dorosłych, dzieci i młodzieży), par i rodzin. Prowadzimy również konsultacje wychowawcze, interwencję kryzysową, doradztwo zawodowe, treningi relaksacji i uważności, diagnozę psychologiczną, warsztaty rozwojowe i mediacje.

Pierwsza wizyta to zazwyczaj konsultacja psychologiczna. Jest to jedno bądź kilka spotkań, które mają na celu ustalenie (wspólnie z pacjentem) formy pomocy. Prowadzi je psycholog psychoterapeuta.

Psychoterapia Imielin

Jedną z najczęściej wybieranych i rekomendowanych usług jest psychoterapia. Jest to rozmowa, spotkanie dwóch osób – psychoterapeuty i klienta, które ma na celu poradzenie sobie ze zgłaszanymi trudnościami, zaburzeniami czy dolegliwościami.

Psychoterapeuta indywidualny zajmuje się m.in. zaburzeniami lękowymi (tzw. nerwica lękowa, fobie), zaburzeniami nastroju (depresja, depresja sezonowa, zaburzenie afektywne dwubiegunowe ChAD), zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, ortoreksja), zaburzenia osobowości (np. borderline, narcystyczne), problemy z samooceną, asertywnością, zaburzenia somatyzacyjne, poradzenie sobie z żałobą, bezsennością i inne.

Psychoterapeuta par i rodzin pracuje z trudnościami, które pojawiają się w związku lub całej rodzinie. Są to najczęściej konflikty, wybuchy złości i agresji, zaburzenia komunikacji, problemy wychowawcze.

Zaufany psycholog w Imielinie

sytuacjach kryzysowych pomocne może się okazać skorzystanie ze wsparcia psychologa. Do kryzysu dochodzi w następstwie zdarzenia, które dana osoba odczuwają jako zagrażające dla jej podstawowych potrzeb bądź celów życiowych i gdy nie znajduje sposobów poradzenia sobie. W takich sytuacjach proponujemy tzw. interwencję kryzysową skierowaną do osób dorosłych, młodzieży i dzieci.

W naszej placówce psycholog psychoterapeuta pracuje również z dziećmi. Psycholog dziecięcy wspiera w trudnościach takich jak np. problemy emocjonalne, wychowawcze, zaburzenia koncentracji uwagi, problemy ze snem czy w kontaktach z rówieśnikami.

W zależności od wieku dziecka, formę pomocy dopasowujemy indywidualnie. W przypadku najmłodszych dzieci (wiek przedszkolny i wczesnoszkolny) na pierwsze spotkanie są zapraszani rodzice lub opiekunowie. Podczas tzw. konsultacji wychowawczej ustalamy dalszą formę pracy – mogą to być spotkania z samymi rodzicami, z całą rodziną lub praca z samym dzieckiem.

Wysokie standardy pracy

Jako zespół dbamy o wysokie standardy pracy. Nieustannie się szkolimy, bierzemy udział w warsztatach i konferencjach. Działamy w oparciu o kodeks etyczny zawodu psychologa oraz psychoterapeuty. Nasi wszyscy pracownicy korzystają z regularnej superwizji.

Dojazd Imielin

Nasz gabinet psychoterapii znajduje się w centrum miasta, co sprawia, że można do nas szybko dojechać z miast takich jak Lędziny, Chełm Śląski, Bieruń, Chełmek, Oświęcim, Jaworzno, Tychy czy Mysłowice. Dysponujemy bezpłatnymi miejscami parkingowymi na terenie naszej placówki.

Gabinet psychologiczny znajduje się obok przystanka autobusowego „Imielin Ośrodek Zdrowia” (linie 149, 995) oraz blisko przystanku „Imielin Rynek” (linie M22, M108, 66, 149, 954,995) oraz dworca PKP (stacja „Imielin”).

Wolny termin można sprawdzić w elektronicznym kalendarzu do umawiania wizyt>> lub kontaktując się z nami poprzez adres e-mailowy lub telefon>

psycholog śląsk manufaktura zmiany

Manufaktura Zmiany

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju

tel. +48 608 677 008

kontakt@manufakturazmiany.pl

Regulamin świadczenia usług

Tu przyjmujemy:

Jaworzno, al. Piłsudskiego 31/69

Jaworzno, ul. Farna 6  

Mysłowice, ul. Wojska Polskiego 3/1 (parter)

Imielin, ul. św. Brata Alberta 8a

Polityka prywatności

Manufaktura Zmiany - IMIELIN ul. Niemcewicza 5b Imielin 41-407 tel.: +48 608 677 008 mail: kontakt@manufakturazmiany.pl

Copyright © 2021 Manufaktura Zmiany | Wszelkie prawa zastrzeżone.