Manufaktura Zmiany » Warsztaty

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.

Carl Bard

Warsztaty

Warsztaty są skierowane dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym, poprawą życia prywatnego i zawodowego, nabyciem lub poprawą umiejętności, zdobyciem wiedzy psychologicznej oraz pogłębieniem samoświadomości.

Organizujemy warsztaty otwarte oraz na indywidualne zamówienie.

W przypadku indywidualnego zamówienia termin, czas trwania warsztatów i liczebność grupy jest ustalana bezpośrednio z klientem. W przypadku niektórych warsztatów jest też możliwość przeprowadzenia programu dla jednego uczestnika lub dla jednej pary.

Warsztaty otwarte są przeprowadzane w grupach maksymalnie 10 osobowych. Poniżej znajdą Państwo informację o terminach i miejscach odbywania się poszczególnych warsztatów.

Warsztat dla par i małżeństw o różnym stażu w związku, którego celem jest rozwój związku i komunikacji między partnerami.
Pary często unikają poruszania trudnych tematów czy wzajemnej krytyki w strachu przed kłótnią, konfliktem czy zranieniem uczuć partnera. Przemilczenie trudnych tematów powoduje, że zaczynają się rozrastać i para znajduje się nieustannie na granicy kłótni i ciągłego poirytowania. Dochodzi do sytuacji, kiedy pozornie błaha sytuacja wywołuje ogromny konflikt, którego podłoża, przynajmniej jedna ze stron, nie jest świadoma. Brak szczerej rozmowy i „zmiecenie problemu pod dywan” powoduje, że konflikty pojawiają się coraz częściej i o coraz większym nasileniu. Im dłużej w to brnie, tym trudniej jest dotrzeć do przyczyny źródłowej, a tym samym do rozwiązania problemu.
Podczas warsztatu pracujemy nad komunikacją w związku, zastanowimy się, dlaczego niektóre związki bywają bardzo trudne oraz omawiamy wzajemne oczekiwania, potrzeby oraz rozbieżności występujące między partnerami, którzy chcą dzielić swoje życie z drugą osobą.

Potwierdzeniem decyzji uczestnictwa jest zaliczka w wysokości 200 zł na konto.

Koszt: 690 zł/para, cena promocyjna przy wykonaniu płatności do 31 lipca – 590 zł

Warsztat dla pracowników korporacji, których praca wpływa negatywnie na życie rodzinne, społeczne i zdrowotne.
Praca w środowisku korporacyjnym wiąże się z wieloma trudnościami – powstrzymywanie emocji, kreowanie określonego wizerunku siebie, pokazywanie siebie z najlepszej strony, koncentracja na zadaniach i pracy, brak równowagi między życiem prywatnym o zawodowym, brak czasu na pasje oraz ich utrata, brak poczucia sensu i celu, życie w napięciu, stresie i złości, bycie „w przyszłości” zamiast bycia „tu i teraz”, utrata kontaktu ze swoim ciałem, problemy zdrowotne – takie jak np. bóle głowy, problemy gastryczne czy obniżona odporność, trudne relacje w pracy takie jak wykorzystywanie swojej pozycji i znajomości, nieszczerość i zawiść.
Podczas warsztatu przyjrzymy się trudnościom w życiu codziennym – w pracy i w życiu prywatnym, odkryjemy mechanizmy, które utrudniają nam zdrowe funkcjonowanie i zastanowimy się jak być sobą w otoczeniu, które preferuje określony styl zachowania, jak żyć „tu i teraz”, ustalać priorytety życiowe. Przedstawimy również sposoby walki ze stresem oraz radzenie sobie w trudnych, zawodowych relacjach.

Potwierdzeniem decyzji uczestnictwa jest zaliczka w wysokości 100 zł na konto.

Koszt: 550 zł/osoba, cena promocyjna przy wykonaniu płatności do 15 sierpnia – 480 zł

Warsztat dla osób pełnoletnich, którego celem jest uwolnienie energii życiowej poprzez rozwój osobisty i lepsze poznanie siebie.
Każdy z nas posiada co najmniej kilka cech, zachowań, których w sobie nie lubi. Cechy te staramy się ukryć, zakopać głęboko w ziemi, aby były niezauważalne dla innych, jak i dla nas samych. Zapomnieć, zanegować, udawać, że ich nie ma. Gdy spotykamy naszą „mroczną stronę”, czyli wszystko to, co uważamy za złe, co nie pasuje do idealnego obrazu naszej osoby (stworzonego przez nas samych, rodzinę, partnera, otoczenie), staramy się od tego odwrócić. Zakopujemy to tak głęboko, aż w pewnym momencie zapominamy, ze coś zakopaliśmy. Nie oznacza to jednak, że tego nie ma. Wyparte elementy żyją w nas i pożerają naszą energię życiową.
Celem warsztatu jest uwolnienie energii życiowej, radości z życia, chęci odkrywania świata poprzez lepsze poznanie siebie i swojej ciemnej strony. Omówimy i wypróbujemy różne sposoby, które mogą pomóc w jej akceptacji.

Potwierdzeniem decyzji uczestnictwa jest zaliczka w wysokości 100 zł na konto.

Koszt: 550 zł/osoba, cena promocyjna przy wykonaniu płatności do 15 lipca – 480 zł

Warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z trudnym temperamentem.
Podczas warsztatów omówimy najczęstsze problemy wychowawcze dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz poznamy praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi.

Potwierdzeniem decyzji uczestnictwa jest zaliczka w wysokości 100 zł na konto.

Koszt: 550 zł/osoba, cena promocyjna przy wykonaniu płatności do 15 listopada – 480 zł

Warsztat dla par, które dopiero zostały lub wkrótce zostaną rodzicami.
Dla pary, która do tej pory funkcjonowała głównie we dwójkę przyjście na świat nowego członka rodziny, jest znaczącą zmianą. Jest nie tylko czymś pięknym, ale też stresującym. Nowa sytuacja może powodować liczne napięcia, frustracje każdego z rodziców, na wierzch mogą wypłynąć nierozwiązane sprawy między partnerami, co może powodować kłótnie i konflikty.
Celem warsztatu jest przygotowanie świeżo upieczonych rodziców do nowej roli pod kątem psychiki, emocji i relacji z drugim partnerem. Podczas warsztatu przyjrzymy się wyzwaniom oraz zmianom wywołanym przez urodzenie dziecka, oczekiwaniom i potrzebom każdego z partnerów oraz trudnościom, które mogą się pojawić. Omówimy sposoby radzenia sobie w trudnych i nowych sytuacjach oraz popracujemy nad komunikacją w związku.

Potwierdzeniem decyzji uczestnictwa jest zaliczka w wysokości 100 zł na konto.

Koszt: 550 zł/osoba, cena promocyjna przy wykonaniu płatności do 15 lipca – 480 zł